W jaki sposób wybrać najlepszego adwokata?

Współcześnie prawo w Polsce staje się coraz bardziej skomplikowane. To sprawia, że bardzo często korzystne rozstrzygnięcie sądowe zależy w dużej mierze od biegłości reprezentujących strony adwokatów. Z tego powodu warto się dobrze zastanowić nad wyborem adwokata, z którego usług chcemy skorzystać. Podpowiadamy, na co zwracać w takiej sytuacji.

Kwalifikacje i doświadczenie

Nie ulega wątpliwości, że wybierając prawnika, należy przede wszystkim zwracać uwagę na jego kwalifikacje i doświadczenie. Z dużym prawdopodobieństwem adwokat, który ma na swoim koncie setki spraw podobnych do naszej będzie sprawniej poruszał się w przepisach prawa niż ten, który dopiero niedawno ukończył aplikację. Bardzo ważna jest przy tym specjalizacja w konkretnej dziedzinie prawa: biorąc rozwód niekoniecznie najlepszym wyborem będzie adwokat na co dzień zajmujący się przekształceniami spółek handlowych. Adwokaci Kraków pomagają w sprawach z dziedziny prawa rodzinnego, spadkowego, cywilnego, karnego, administracyjnego, pracy i innych.

Adwokat czy duża kancelaria prawna?

Szukając prawnika, możemy spotkać się z ofertami pojedynczych adwokatów i dużych kancelarii. Obydwa te rozwiązania mają swoje zalety. Wybór konkretnego adwokata daje pewność, kto dokładnie będzie zajmował się naszą sprawą, a w wielu przypadkach również większe poczucie osobistej relacji. Duże kancelarie często zatrudniają wielu ekspertów, dlatego też mogą zaoferować szerokie wsparcie merytoryczne. Decydując się na skorzystanie z usługi większej kancelarii warto dokładnie dopytać, kto dokładnie w zespole będzie odpowiedzialny za powierzone zadania.

Wybierz adwokata, który wzbudza zaufanie

Wybierając adwokata, warto szukać osoby, która wzbudza nasze zaufanie – poświęca uwagę temu, co mówimy, poszczególne zagadnienia tłumaczy jasno i merytorycznie, nie stara się ukrywać cen poszczególnych usług. Taka osoba będzie prawdziwym wsparciem w trakcie procesu. Dobrym pomysłem może być również popytanie o osoby polecane przez znajomych i zapoznanie się z opiniami na stronach internetowych.

Poprzedni artykułObieg faktur w firmie – co powinieneś o nim wiedzieć?
Następny artykułNiezawodne sposoby na odświeżenie fryzury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj