Najlepsze aplikacje dla seniorów

Wydawałby się, że tylko młodzi ludzie korzystają z aplikacji mobilnych – to bzdura. Seniorzy coraz częściej sięgają po smartfony i czerpią z możliwości, które taki sprzęt oferuje. Dzięki nim mogą być w kontakcie z bliskimi i dostarczać sobie rozrywki każdego dnia. Sprawdźmy, jakie apki mogą być przydatne osobom starszym (choć są to narzędzia uniwersalne niezależnie od wieku!).

WhatsApp

Lub jakikolwiek inny komunikator, jak Messenger czy Telegram. Wybór aplikacji w gruncie rzeczy będzie zależał od tego, z kim senior chce pozostać w stałym kontakcie. Takie narzędzia umożliwiają stały kontakt z dziećmi czy wnukami zarówno tekstowo, jak i głosowo czy poprzez konwersacje video.

Google Maps

Zaletą aplikacji z mapami jest fakt, że pokazuje ona drogę niezależnie od środka transportu. Czy poruszamy się samochodem, czy też pieszo, rowerem lub komunikacją miejską – bez problemu dotrzemy do celu!

Aplikacja do sporządzania list

Jest ich w sklepach z aplikacjami naprawdę sporo, więc można wybrać tę, która nam się najbardziej spodoba. Ich podstawowym zadaniem jest wygodne tworzenie list zakupów, ale można także wykorzystać je do innych celów – na przykład układać listy rzeczy do zrobienia.

Blix

Istnieje również wiele innych podobnych aplikacji. To agregaty gazetek sklepowych, w których znajdziemy aktualne promocje. Świetne rozwiązanie dla oszczędnych seniorów. W apce Blix można dodatkowo zaznaczać interesujące nas produkty oraz przechowywać kody kreskowe kart lojalnościowe.

Aplikacja mobilna banku

Wygodne załatwianie spraw finansowych to coś, co z pewnością docenią osoby starsze. Zamiast chodzić do oddziału i stać w kolejce, wystarczy kilka kliknięć. Bez problemu można opłacić rachunki, wysłać przelew czy sprawdzić stan konta.

Aplikacje wspierające zdrowy styl życia

Od prostych narzędzi liczących kroki aż po apki mierzące różne parametry zdrowotne, jeżeli senior posiada urządzenie typu opaska fitness czy smartwatch. Warto monitorować swoją dietę, aktywność, sen i inne wskaźniki takie jak ciśnienie.

Więcej o przydatnych aplikacjach mobilnych znajdziesz na https://smartix.pl/.

Poprzedni artykułSerwis Apple – jak możemy wybrać ten najlepszy?
Następny artykułWymiana szybki w serwisie Apple

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj