Efektywne zamknięcie garażu? Bramy segmentowe

Zadbałeś o piękną elewację domu i poszukujesz bramy, która idealnie będzie do niej pasować? Nowoczesna architektura jest wymagająca, ale jednocześnie łatwo znaleźć produkty, które idealnie wpisują się we współczesne trendy. Nawet jeśli chodzi o tak banalną rzecz, jak zamknięcie garażu. Sprawdź, dlaczego bramy segmentowe to rozwiązanie idealne.

Bramy segmentowe

Brama segmentowa składa się ze stalowych paneli, które połączone są ze sobą zawiasami, a następnie dobrze uszczelnione. Ich działanie jest proste – na suficie wewnątrz garażu umieszcza się rolki i prowadnice, po których następnie przesuwają się panele. Oznacza to, że po otwarciu, brama garażowa segmentowa chowa się w całości do środka i mieści się pod sufitem. Jej sterowanie jest zatem proste, a obsługa może odbywać się ręcznie lub automatycznie.

Bramy garażowe segmentowe – montaż

Montaż bram garażowych segmentowych nie jest specjalnie skomplikowany. Najważniejszym etapem jest jednak dobrze wymierzony otwór, w którym brama segmentowa ma zostać zamontowana. Montaż tego typu bramy dobrze rozważyć na etapie projektowania domu, jednak i później nie stanowi on większego problemu, gdyż taką bramę można zamówić na dowolny wymiar. Niewątpliwym atutem takiej bramy jest fakt, że można zamontować ją wewnątrz otworu, w bryle domu, dzięki czemu wygląda bardzo estetycznie.

Brama garażowa segmentowa – dostępne typy

Na rynku dostępne są bramy garażowe segmentowe o różnej szerokości paneli, wzorach i kolorach, a co za tym idzie, łatwo dopasować je do specyficznej architektury budynku. Wybierając jednak bramę garażową segmentową, warto przyjrzeć się kilku aspektom. W ofertach różnych producentów znajdziesz bowiem:

  • Bramę segmentową bez napędu – z ręcznym, mało wygodnym, ale ekonomicznym sterowaniem;
  • Bramę segmentową z napędem – wyposażoną w silnik elektryczny, z możliwością sterowania za pomocą pilota, aplikacji itp.;
  • Bramę segmentową podwójną – dla dwóch miejsc postojowych;
  • Bramę z drzwiami przejściowymi – możliwość wejścia do garażu, bez konieczności uchylania bramy garażowej.

Segmentowe bramy garażowe – zalety

Nie tylko łatwość dopasowania bramy garażowej segmentowej do niemal każdego otworu i jej estetyka zasługują na uwagę. Wśród innych zalet tego sposobu na zamknięcie garażu, warto zaznaczyć ich praktyczne funkcje, jak ochrona wnętrza przed działaniem czynników atmosferycznych (temperatury, opadów), zwiększenie poziomu izolacji z uwagi na montaż z udziałem pianki poliuretanowej, a co za tym idzie oszczędność na ogrzewaniu i rachunkach. Jeśli więc myślisz nad zakupem bramy segmentowej, zajrzyj na: www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-segmentowe

Poprzedni artykułPolska seria monet lokacyjnych „Bielik”
Następny artykułW dzisiejszych czasach monitoring staje się normą, a nie luksusem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj