Podpis elektroniczny – jakie są jego możliwości i korzyści?

Podpis elektroniczny to dane dostępne w formie elektronicznej, które wymagane są do potwierdzenia swojej tożsamości w celu złożenia wszelkich dokumentów. Nasza firma Contman Sp. z o.o. dostarcza takie rozwiązanie dla swoich klientów. Sprawdź, jakie możliwości rozwiązań oferujemy przedsiębiorcom oraz jakie korzyści można mieć dzięki podpisowi elektronicznemu.

W jakich sytuacjach wykorzystuje się podpis elektroniczny?

Obecnie z podpisów elektronicznych korzystają urzędy oraz inne instytucje. Chociaż są one równie dobrze wykorzystywane w sferze biznesowej. Najczęściej wykorzystuje się je do załatwiania spraw urzędowych lub składania różnych dokumentów w takich urzędach. Przykładowymi sytuacjami, w jakich wykorzystuje się podpis elektroniczny jest:

 • składanie dokumentów do urzędów takich jak CEIDG, GIODO, KRS, a także do urzędów administracji publicznej czy urzędów patentowych;
 • zawieranie umów;
 • podpisywanie faktur elektronicznych;
 • składanie e-deklaracji podatkowych lub e-deklaracji ZUS;

Jakie możliwości oferujemy w zakresie podpisu elektronicznego?

Obecnie działania technologiczne są bardzo rozwinięte. Z tego względu, coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie podpisu elektronicznego w prowadzonej przez siebie działalności. Nasza firma oferuje certyfikowaną platformę do elektronicznego podpisywania dokumentów. Swoim klientom oferujemy elektroniczne podpisywanie dokumentów w zakresie:

 • CONTMAN Digital Signature – dzięki temu rozwiązaniu, klienci mogą podpisywać dokumenty znajdujące się w przeglądarkach internetowych lub urządzeniach mobilnych.
 • CONTMAN Desktop Signature – to rozwiązanie służy do elektronicznego podpisywania dokumentów przy pomocy WACOM © Signature Pad. Klienci wówczas mogą podpisywać dokumenty podczas spotkania, na przykład w placówce organizacji.
 • CONTMAN Mobile Signature – za pomocą tego rozwiązania, którym jest aplikacja, klienci mogą podpisywać różnego rodzaju dokumentację w formie elektronicznej na urządzeniach mobilnych.

Jakie korzyści można mieć z używania podpisu elektronicznego?

Każdy przedsiębiorca, korzystając z oferowanej przez nas platformy do elektronicznego podpisywania dokumentów, może liczyć na szereg korzyści, do których należy zaliczyć w szczególności:

 • przyspieszenie czynności biznesowych, które do tego czasu były wykonywane w wersji papierowej;
 • dokumenty można podpisać w dowolnym miejscu i czasie;
 • zminimalizowanie kosztów przeznaczonych na wydruków dokumentów;
 • podpisanie dokumentów podpisem elektronicznym jest zgodne z obowiązującymi przepisami RODO i wymogami prawnymi;
 • zwiększone bezpieczeństwo podpisywania dokumentów;
 • wygoda użytkowania.

Podpis elektroniczny może w znaczący sposób ułatwić codzienne życie każdego przedsiębiorcy. Ale nie tylko. Może on również pomóc w załatwieniu różnych spraw urzędowych. Nasza firma współpracuje z wieloma sektorami gospodarki, w których skład wchodzą między innymi instytucje finansowe, takie jak banki i ubezpieczyciele. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z naszej platformy do elektronicznego podpisywania dokumentów, to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Poprzedni artykułSpółka z o.o. czy firma jednoosobowa – jaką formę działalności wybrać?
Następny artykułJak zostać prawnikiem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj