Niezawodne sposoby na odświeżenie fryzury

Tradycyjne mycie włosów to długi proces, który nieraz kończy się kilkugodzinnym schnięciem. Nie okłamujmy się – przy obecnym trybie życia nie każda z nas ma na to zawsze czas, możliwości, a nawet najzwyczajniej w świecie – ochotę. A jednak fryzura zawsze musi wyglądać doskonale! Na szczęście jest kilka sposobów, które umożliwią błyskawiczne odświeżenie fryzury w nieprzewidzianych sytuacjach w kilka chwil! Przekonaj się, w jaki sposób momentalnie przywrócić zmęczonym włosom blask i objętość!

Unieś fryzurę przy pomocy tapirowania

Tapirowanie to banalna technika, która pozwoli sprawnie unieść zmęczone i oklapnięte włosy, zwiększając tym ich objętość. Odbywa się to poprzez ich delikatne kołtunienie. Znajduje zastosowanie zarówno w przypadku krótkich, jak i dłuższych włosów. Wydzielone pasma włosów należy przeczesywać specjalnym grzebieniem o cienkich zębach, od końcówek w stronę cebulek. Może je przedtem spryskać lakierem, by efekt utrzymał się na dłużej.

Noś ze sobą suchy szampon

Suchy szampon to fenomenalny kosmetyk, który pozwoli w kilka chwil odświeżyć fryzurę. Jest on oparty na pudrze bazującym na skrobi, owsie bądź ryżu, którego zadaniem jest absorpcja nadmiaru sebum. Wchłonie on także brud, kurz i łój, który zdążył odłożyć się na włosach od ostatniego mycia. Najlepszy suchy szampon to taki, który zawiera również olejki eteryczne i witaminy, które odżywią i zrelaksują skórę głowy oraz włosy. Ze względu na swoje właściwości wysuszające doskonale sprawdzi się w przypadku pań borykających się z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów.

Ułóż włosy w sposób, który zamaskuje ich zmęczenie

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy bądź nie chcemy umyć włosów, możemy je odpowiednio wymodelować, ukrywając tym samym ich zmęczenie. W tej roli doskonale sprawdza się tradycyjny, luźny warkocz, tak samo, jak i zaczesany na gładko koński ogon. W odświeżaniu fryzury zawsze sprawdzają się także różnego rodzaju dodatki, takie jak spinki, wsuwki czy gumki, które warto mieć przy sobie. Rozwiązaniem jest również popularna ostatnio szeroka opaska.

Warto mieć świadomość, że są to rozwiązania krótkoterminowe – nic bowiem, nawet najlepszy suchy szampon, nie zastąpi tradycyjnej higieny włosów i skóry głowy. Nie należy więc żadnego z nich nadużywać – tapirowanie niszczy włosy, a suche szampony mogą je nadmiernie przesuszyć, prowadząc do podrażnień skóry głowy i łupieżu. Korzystając z technik błyskawicznego odświeżenia fryzury, należy więc zachować zdrowy umiar i pamiętać o klasycznym myciu i odżywianiu.

Poprzedni artykułW jaki sposób wybrać najlepszego adwokata?
Następny artykułZarządzanie – studia dla ciebie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj