Własna działalność? Sprawdź, jakie to proste!

Zastanawiasz się nad możliwością założenia własnej działalności? Chcesz być niezależnym człowiekiem i pracować tylko wtedy, kiedy chcesz? Jest tylko jedna droga, aby poprowadzić swoje życie zawodowe na własnych warunkach. Rozwiązaniem jest założenie własnej działalności gospodarczej, którą wbrew pozorom można otworzyć nawet w jeden dzień. Czy to rzeczywiście takie proste? Poznaj kilka wskazówek na temat tego, jak prowadzić firmę i sprawdź, w jaki sposób najłatwiej ją założyć w kilku krokach!

Własna firma – kiedy to się opłaca?

W najlepszej sytuacji są osoby, które już wcześniej rozpoczęły pracę zarobkową na własnych warunkach np. na zasadach działalności nierejestrowanej. Dzięki temu zyskujesz już wcześniej bazę stałych klientów oraz renomę w branży, co będzie szczególnie przydatne w pierwszych miesiącach działania nowej firmy. Początek prowadzenia czegoś swojego w biznesie to przede wszystkim spore koszty związane np. z opłatami składek zdrowotnych
i podatków. Opłacalność prowadzenia własnego biznesu to kwestia indywidualna.

Przed złożeniem wniosku do konkretnego urzędu o zarejestrowanie firmy, warto zastanowić się, jaką formę prawną działalności gospodarczej wybrać oraz jaka forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza w konkretnym przypadku. Jeśli chodzi o opłacalność, koniecznie weź pod uwagę koszty oraz możliwe ulgi podatkowe, z których mogą korzystać tylko niektóre firmy. Kiedy jednak masz już bazę klientów, wiesz, czym chcesz się zajmować – nie ma nic prostszego. Załóż własną działalność i zacznij zarabiać duże pieniądze, robiąc to, co lubisz!

Zakładanie firmy – czy to takie proste?

Zastanów się, czy zakładanie firmy jest taką prostą kwestią, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Przy odpowiednim przygotowaniu się do takiego kroku prawdopodobnie odniesiesz sukces. Sprawdź jednak, jak wygląda zakładanie firmy krok po kroku w ramach internetowego poradnika dla początkujących przedsiębiorców. Cały proces założenia firmy można zamknąć w kilku krokach, a mianowicie:

  1. Wybierz formę prawną.
  2. Wybierz formę opodatkowania.
  3. Ustal PKD firmy.
  4. Nawiąż współpracę z biurem rachunkowym.
  5. Zarejestruj wniosek o założenie nowej firmy.
  6. Stwórz konto bankowe oraz pieczątkę przedsiębiorstwa.

W dużym skrócie jest to proces, przez który trzeba przejść, aby założyć własną działalność gospodarczą w Polsce. Oczywiście wiąże się to ze sporym stresem, formalnościami oraz kosztami początkowymi. Jeśli jednak masz świetny pomysł na siebie, chcesz zacząć zarabiać na własnych warunkach i cenisz sobie niezależność – własna działalność gospodarcza jest właśnie dla Ciebie!

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wszystkie powyższe aspekty podczas planowania założenia własnej działalności gospodarczej. Te sześć podstawowych kroków to niezbędne minimum, które pozwoli Ci wystartować z nową firmą, rozwijając ją odpowiednio nawet w ciągu kilku miesięcy.

Czy warto korzystać z poradników o zakładaniu własnej firmy?

Zdecydowanie warto korzystać z internetowych porad, jak założyć własną firmę w Polsce. Dzięki temu krok po kroku poznasz wszystkie procedury, dowiesz się czym jest PKD oraz jaka forma opodatkowania jest najatrakcyjniejsza pod względem finansowym dla niewielkich przedsiębiorców.

Poprzedni artykułWymiana szybki w serwisie Apple
Następny artykułNajlepszy program do faktur – najważniejsze funkcje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj