WebAPI znika z Allegro? Czas przerzucić się na ErpBox!

W ramach jednej z ostatnich aktualizacji, popularny portal aukcyjny Allegro postanowił zrezygnować z kolejnych funkcji systemu zarządzania WebAPI. Jest to decyzja zrozumiała, aczkolwiek bardzo problematyczna dla wielu sprzedawców, którzy swoją działalność obsługiwali wyłącznie poprzez tą starszą wersję API Allegro. Zgodnie z zapowiedzią, od dnia 3 czerwca, wyłączone zostały następujące usługi:

 • doChangePriceItem
 • doChangeItemFields
 • doChangeQuantityItem
 • doCheckNewAuctionExt
 • doCheckItemDescriptiona
 • doFinishItem
 • doFinishItems
 • doGetItemFields
 • doGetSellFormFieldsForCategory
 • doNewAuctionExt

Jeśli spodziewasz się, że ich likwidacja może odbić się na wynikach Twojej sprzedaży, powinieneś jak najszybciej poszukać alternatywnego rozwiązania. Brak możliwości zautomatyzowanego zarządzania transakcjami może przełożyć się na mniejszy zarobek, trudności podczas wysyłki i problemy z organizacją sklepu.

Zmiany wymagają nowych technologii! Dlaczego warto przejść na ErpBox?

Radykalne zmiany wprowadzane na Allegro to wcale nie koniec świata! Jeśli nadal nie korzystasz z nowoczesnego systemu zarządzania sprzedażą internetową ErpBox, teraz jest najwyższa pora, aby nadrobić tę zaległość. Aby pokryć obecne wymagania portali aukcyjnych,również i ErpBox przeszedł niedawno gruntowną aktualizację, dzięki której pozostanie w pełni kompatybilny z Allegro i RestAPI. Ta kolejna, jeszcze bardziej unowocześniona wersja ErpBox pozwala korzystać z dotychczasowych funkcji, ale wzbogacona jest także o zupełnie nowe opcje, które umożliwiają jeszcze sprawniejsze i komfortowe zarządzanie swoim sklepem internetowym.

Do nowinek w ErpBox zalicza się, między innymi:

– cenników dostawy ustawionych w Allegro

– pól zakresowych (np. rozmiar zakresowy w kategorii Fajki >maski, płetwy Płetwy)

– opcji promowania „pakiet promowania: wyróżnienie, podświetlenie i pogrubienie oferty”

Rzecz jasna, system ten nieustannie się rozwija, jest wzbogacany o nowe opcje, co stale poszerza jego funkcjonalność. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla wieloletnich sprzedawców internetowych, jak i dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tej dynamicznie zmieniającej się branży. Dlatego już teraz zostały wprowadzone bądź zostaną w najbliższej przyszłości, do ErpBox następujące aktualizacje:

 • Ułatwienie ponownego wystawiania aukcji, bazując na statusie dostępności produktu
 • Opcja dodawania zakończonych ofert i licytacji do archiwum, rezygnując z ich wznawiania czy wprowadzania zmian
 • Wyszukiwanie aukcji przy pomocy fraz zawartych w opisie produktu
 • Automatyzacja procesu określania przyczyny zakończenia aukcji
 • Kompleksowe usprawnienie formularza Allegro

ErpBox to system który ma bardzo duży potencjał na przyszłość, a i już teraz z wszystkimi swoimi możliwościami stanowi on jeden z polecanym wyborów w kwestii systemu obsługi sprzedaży.

Nowoczesne rozwiązania dla profesjonalistów – jak rozwinąć swój biznes na Allegro?

Przejście na system ErpBox, szczególnie podczas wygaszania funkcji WebAPI w Allegro to doskonała okazja, aby wyprzedzić konkurencję i rozwinąć swoją działalność. To zrozumiałe, że całkowita zmiana modelu zarządzania nie każdemu jest na rękę, lecz na chwilę obecną jest to naprawdę rozsądna opcja. Warto jest inwestować w nowoczesne rozwiązania – a ErpBox jest właśnie systemem bardzo czytelnym oraz przystępnym i warto z niego korzystać, nie rezygnując przy tym z ogromu opcji obsługi swoich aukcji i licytacji.

Więcej na temat systemu i wprowadzonych zmian: https://www.erpbox.pl/.

Poprzedni artykułNa naukę nigdy nie jest za późno? Wyjaśniamy, jak ta zasada ma się do nauki języków obcych!
Następny artykułJak wybrać domenę na swojego bloga?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj