Regały wspornikowe i paletowe – idealne połączenie dla magazynu

regały wspornikowe i paletowe

Odpowiednia organizacja magazynu wymaga przede wszystkim wykorzystania właściwie dobranego wyposażenia. Meble powinny z kolei być dostosowane pod kątem charakterystyki towarów – można postawić m.in. na regały wspornikowe lub paletowe.

Regały wspornikowe – odpowiedni wybór do materiałów dłużycowych

Ładunki dłużycowe – czyli towary, których długość przekracza dwa metry – mogą być dość problematyczne w przechowywaniu. Ich wymiary sprawiają, że standardowe rozwiązania magazynowe mogą się nie sprawdzić. Warto przy tym podkreślić, że niezależnie od konfiguracji magazynu żadne przedmioty nie powinny być składowane na posadzce. Wynika to między innymi z faktu, że niektóre materiały nie są przystosowane do zmiany temperatur, a dodatkowo w takich warunkach towary są bardziej narażony na uszkodzenia. Jak rozwiązać problemy dotyczące przechowywania ładunków dłużycowych? Z pomocą przychodzą specjalnie przystosowane meble, czyli regały wspornikowe.

Tego typu regały składają się z grubych profili, które odpowiadają za stabilność, oraz wsporników – elementów wykorzystywanych do właściwego przechowywania produktów. To dość prosta, lecz bardzo efektywna konstrukcja, dzięki której można doskonale poradzić sobie z ładunkami dłużycowymi.

Zastosowanie regałów wspornikowych

Decydując się na wykorzystanie regałów wspornikowych w magazynie, warto zwrócić uwagę na możliwości dotyczące zagospodarowania dostępnej przestrzeni. W przypadku produktów wolnostojących pewnym wyzwaniem może być stabilność przy większej wysokości regału – jeśli zatem chcemy składować produkty wysoko, lepszym wyborem będą regały stojące przy ścianie. W obydwóch przypadkach można liczyć na bardzo łatwą konfigurację i sporą wysoką wytrzymałość, która doskonale współgra z ich zastosowaniem. Co więcej, w zależności od potrzeb magazynu można wybrać modele o zwiększonej wytrzymałości lub te charakteryzujące się nieco słabszą konstrukcją, przystosowane do lżejszych towarów.

Jedną z kluczowych zalet regałów wspornikowych jest możliwość zastosowania ich wewnątrz hali i na zewnątrz. Są one zazwyczaj wykonywane z materiałów odpornych na wilgoć i korozję, dzięki czemu sprawdzą się bez względu na warunki.

Regały paletowe – złoty standard w wielu magazynach

System paletowy potrafi znacznie usprawnić i ujednolicić pracę całego magazynu, nawet w przypadku przesyłania towarów z i do innych krajów. Wymiary palet są spójne w różnych miejscach na świecie, co sprawia, że konfiguracja przestrzeni magazynowej będzie znacznie prostsza. Warto przy tym zadbać o odpowiednie regały paletowe, które zapewnią wymagany poziom wytrzymałości oraz odpowiedni udźwig. To rozwiązanie odznaczające się wysoką elastycznością i niskim kosztem montażu. Ich konstrukcja sprawdzi się w magazynach o bardzo różnych potrzebach – co więcej, w wielu przypadkach można także bez problemów połączyć je z regałami wspornikowymi, by przygotować odpowiedni system przechowywania do materiałów o różnej charakterystyce. Zarówno regały wspornikowe, jak i paletowe, są dostępne w ofercie firmy Logimax.

Poprzedni artykułW dzisiejszych czasach monitoring staje się normą, a nie luksusem
Następny artykułDyrektywa Omnibus – zmiany w przepisach konsumenckich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj