Pozycjonowanie stron, czym właściwie jest SEO?

Pozycjonowanie stron, czym właściwie jest SEO?

Czym jest SEO?

SEO to optymalizacja stron pod kontem różnych przeglądarek internetowych. Celem pozycjonowania stron jest zwiększenie liczby wyświetleń. Dzięki używaniu dużej ilości fraz często używanych przez użytkowników strona jest wyświetlana jako jedna z pierwszych propozycji w przeglądarce.

Do czego wykorzystuje się SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych służy do zwiększania popularności strony. Osoba wyszukująca danych informacji otwiera najczęściej strony wyświetlone na początku listy propozycji. Dlatego, chcąc wypromować swoją stronę dobrze jest posługiwać się zwrotami, które najbardziej kojarzą się z tematem strony. W wyszukiwarce internetowej widzimy najpierw najbardziej trafne strony (zawierające słowa, których szukaliśmy).
Pozycjonowanie zwykle wykorzystuje się w celach marketingowych. SEO zwiększa widoczność strony, a to wpływa na jej popularność. Zwiększenie liczby odwiedzających zwiększa zyski i rozpowszechnia markę.

SEO jest istotne podczas rozwoju strony, kiedy produkt nie jest jeszcze znany. Dzięki optymalizacji zwiększamy szansę, że ktoś zauważy pojawienie się czegoś nowego i zainteresuje się tematem. Właściciele znanych platform także nie powinni zapominać o SEO, ponieważ dobrze reklamowane nowe marki mogą wyprzeć nawet najbardziej popularne produkty.

Pozycjonowanie a linkowanie wewnętrzne

Oprócz optymalizacji samego tekstu pod kątem fraz kluczowych w obrębie działań SEO jest także linkowanie.  Zabieg ten polega na wstawianiu odnośników do innych stron internetowych. Linki stosuje się na przykład, gdy nie chcemy w danym momencie wyjaśniać jakiegoś pojęcia, które może być niezrozumiałe dla odwiedzającego stronę. Wtedy podajemy definicję w innej podstronie i linkujemy pojęcie, którego to dotyczy. Kliknięcie linku odnosi czytającego do strony z objaśnieniem.

Dzięki takiemu działaniu nie tylko ułatwiamy zrozumienie tekstu, ale też dodajemy przejrzystości stronie. Osoby znające zalinkowane pojęcia z pewnością docenią fakt, że nie musiały po raz kolejny czytać definicji, a i tym, którzy będą musieli zapoznać się z objaśnieniem będzie potem łatwiej poruszać się po odwiedzanej stronie.

Poprzedni artykułIle wynoszą składki ZUS dla przedsiębiorcy oraz mały, preferencyjny ZUS dla nowych firm w 2018
Następny artykułJak zarejestrować kartę Moja Biedronka?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj