Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?

Jak uruchomić biznes i odnieść rynkowy sukces? Wszystkie osoby, które planują otworzyć własną firmę lub startup, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkanie online pt. „Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?”, które poprowadzą uznani eksperci z MIT Enterprise Forum: Bogusława Cimoszko-Skowroński oraz Krzysztof Gawrysiak.

Wyższe dochody, chęć zbudowania czegoś od podstaw, bycie „swoim własnym szefem” – powodów, dla których przedsiębiorcy zakładają firmy jest wiele. Jak wynika z „Badania Polskiej Mikroprzedsiębiorczości inFakt 2018”, przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na ponad 1000 przedsiębiorców, aż 64% z nich, jako główny motywator do założenia firmy, wskazało potrzebę samodzielności i niezależności; 55% kierowało się chęcią osiągania wyższych dochodów w porównaniu z tymi na umowę o pracę; 41% miało potrzebę realizacji osiągnięć, których nie mogliby zrealizować pracując na umowę o pracę lub innych formach zatrudnienia.

Przygoda z biznesem, czy biznes z przygodami?

Niezależnie od tego, jaka jest motywacja do posiadania własnej firmy, droga od mikroprzedsiębiorstwa do zbudowania stabilnego dużego przedsiębiorstwa często jest kręta, a za każdym zakrętem czyhają nowe wyzwania lub przeszkody. Sukces zależy również od pomysłu biznesowego oraz motywacji założycieli firmy. Jednak nawet najlepsza koncepcja zanim stanie się rynkowym sukcesem, wymaga pracy i rozwijania kolejnych etapów, z których kluczowe to oczywiście planowanie strategiczne, pozyskanie finansowania oraz systematyczne wdrażanie kolejnych punktów z ustalonego planu. Komercyjny sukces to wypadkowa wielu czynników, które podczas spotkania online w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej pt. „Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?” prezentować będą Bogusława Cimoszko-Skowroński oraz Krzysztof Gawrysiak z MIT Enterprise Forum – instytucją afiliowaną przez Massachusetts Institute of Technology, najbardziej prestiżową uczelnię techniczną na świecie.

– „Celem przedsięwzięcia biznesowego jest rozwinięcie stabilnej działalności, która w założonym przedziale czasowym wypracuje zysk oraz wzrośnie jej wartość. Nie uda się to jednak bez konkretnego planu oraz określonego strategicznego celu. Dlatego zakładając firmę czy budując własny startup lub podejmując przedsięwzięcie startupowe w szeregach korporacji należy odpowiedzieć sobie na główne pytanie „po co i jaki problem rynkowy rozwiązuje?”. Odpowiedź na nie oraz pokazanie krytycznych elementów konstrukcji startupu (wedle metodologii 24 kroków rozwiniętej w MIT Sloan School), jest podstawą naszego przedsięwzięcia, bowiem wiemy wtedy jaką wartość chcemy dostarczać na rynek” – podkreśla Bogusława Cimoszko-Skowroński, Co-founder oraz członek Zarządu MIT EF CEE oraz wykładowca Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Podczas spotkania online, eksperci z MIT EF CEE przedstawią praktyczne wskazówki, jak zacząć przygodę z biznesem i doprowadzić do komercyjnego sukcesu. Dodatkowo dr inż. Grażyna Rembielak, kierownik EMBA, przybliży unikatowy program New Venture Project, który prowadzony jest w ramach studiów Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. New Venture Project realizowany przy wsparciu merytorycznym MIT Enterprise Forum CEE i rozwija kompetencje w zakresie zakładania własnych biznesów i startupów, a także w obszarze przedsiębiorczości korporacyjnej. Szkoła Biznesu PW, jako jedyna w Polsce korzysta z doświadczeń sektora innowacji oraz akceleratora dla startupów technologicznych.

Spotkanie online pt. „Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?”, odbędzie się online 28 maja (czwartek) o godz. 16:30.

Wymagana jest rejestracja na biznes.edu.pl

Bogusława Cimoszko-Skowroński – Facylitator startupów technologicznych, finansista, inżynier, przedsiębiorca, posiada 25 lat doświadczenia w transakcjach kapitałowych: EBOiR (Londyn, Senior Banker), UBS AG (Zurych), jako bankowiec inwestycyjny, FFC Fincoord Ltd – Zurych, Capital Solutions proAlfa (Warszawa), jako specjalista ds. finansów przedsiębiorstw i pozyskiwania funduszy, Nomad VC Fund (Warszawa) – partner zarządzający, członek komitetu inwestycyjnego; Valuetech Seed VC Fund (Warszawa) – założyciel, partner i członek zarządu.

Krzysztof Gawrysiak – Aktywny inwestor w spółki na wczesnym etapie rozwoju oraz członek sieci Aniołów Biznesu w Polsce i USA. Jego portfolio obejmuje spółki z branży ICT, Bioscience, Chemical Processing i Photonics. W trakcie swojej kariery zawodowej zapewnił znaczące zyski zwyjść inwestycyjnych, z których część miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. Z wykształcenia jest prawnikiem. Jest także mentorem dla wielu startupów.

Dr Grażyna Rembielak – Adiunkt Marketingu oraz Kierownik Rozwoju Nowych Programów oraz Kierownik programu EMBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Prowadzi zajęcia z zakresu marketingu. Doświadczenie zawodowe zdobywała na arenie międzynarodowej pracując przez 10 lat, jako adiunkt – Senior Lecturer in Marketing w Szkole Biznesu University of Salford w Manchesterze, w Wielkiej Brytanii oraz współpracując z kilkoma uczelniami europejskimi jako Visiting Professor i międzynarodowy ekspert w zakresie nauczania i badań naukowych

 

Poprzedni artykułŚwiadczenie postojowe – co należy o nim wiedzieć
Następny artykułJak szybko nauczyć się języka czeskiego – najlepsze podręczniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj