LEASING DLA KAŻDEGO?

Wiele osób, decydując się na zakup samochodu, rozważa taką opcję jak leasing samochodu osobowego. Nic dziwnego – to nowoczesny sposób na zdobycie pojazdu, bez obciążania zdolności kredytowej oraz mrożenia kapitału. Dla kogo jednak powstał ten produkt i kto może z niego skorzystać?

LEASING SAMOCHODU OSOBOWEGO DLA FIRMY

Leasing powstał przede wszystkim z myślą o firmach i to przez długi czas byli główni klienci firm, które oferowały tego typu produkty. To niezwykle korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Mogą bowiem koszty leasingu samochodu osobowego w dużej mierze wrzucić w koszty uzyskania przychodu, a więc odliczyć je od podatku. Co więcej, nie muszą mrozić swojego kapitału, dzięki czemu mogą przeznaczyć środki na zupełnie inny cel, który może mieć na celu pomnożenie ich w krótkim czasie lub po prostu – rozwój swojej firmy. Leasing nie wpływa również na zdolność kredytową danego przedsiębiorstwa. W związku z tym nie swoi on na przeszkodzie różnego typu inwestycjom.

Dziś firmy mogą zdecydować się na pojazdy nowe, ale również na leasing samochodów osobowych używanych. Wiele zależy od tego, jakie środki chcą przeznaczyć na ten cel oraz jak długo auto ma im służyć.

LEASING DLA KLIENTA PRYWATNEGO

Nie tylko firmy mogą jednak sięgać po leasing. To produkt od jakiegoś czasu, który dostępny jest również dla osób prywatnych, które szukają korzystnej opcji na zakup samochodu. Tu również mogą kupić pojazd nowy lub zdecydować się na leasing samochodów osobowych używanych. Jakie korzyści płyną z takiej transakcji dla tego typu klienta?

Przede wszystkim jest to bardzo często rozwiązanie o wiele bardziej korzystne finansowo, niż tradycyjny kredyt. Co więcej, o wiele łatwiej jest otrzymać leasing, niż pożyczkę bankową. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że w przypadku osób prywatnych taka umowa również nie obciąża zdolności kredytowej leasingobiorcy. W związku z tym, nie koliduje ona, np. z planami dotyczącymi zakupu nieruchomości.

JAK POZNAĆ KOSZTY LEASINGU SAMOCHODU OSOBOWEGO?

Teraz, gdy wiemy już, że leasing może otrzymać zarówno przedsiębiorca, jak i osoba prywatna, warto zastanowić się ile to może kosztować. Tu przydają się porady ekspertów. Jednymi z najbardziej doświadczonych w branży, są doradcy firmy CLS. Warto spotkać się z nimi i omówić interesujący Cię zakup.

Możesz jednak poznać orientacyjny koszt leasingu nieco wcześniej. Wystarczy sprawdzić kalkulator leasingowy (https://cls.pl/kalkulator) firmy CLS. Podając cenę samochodu, liczbę rat, czy wysokość wkładu własnego, możesz szybko uzyskać orientacyjną wysokość comiesięcznej opłaty.

Poprzedni artykułSkanowanie 3D dużych obiektów i detali
Następny artykułPerfumy damskie na prezent – jak je wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj