Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla swojej firmy?

Odpowiednio dobrane ubezpieczenie pomoże Twojej firmie stanąć na nogi w przypadku poniesionej szkody lub wypadku. Dlatego właśnie kwestia ubezpieczeń komercyjnych jest istotna dla każdej osoby prowadzącej działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii. Brytyjski rynek ubezpieczeń jest bardzo rozbudowany i samodzielne wybranie najkorzystniejszej oferty może być skomplikowane. Dzięki skorzystaniu z pomocy doświadczonego doradcy ubezpieczeniowego szybko znajdziesz jednak polisę idealną dla Twojego biznesu.

Czy ubezpieczenie firmy jest w UK obowiązkowe?

Część z dostępnych na rynku ubezpieczeń komercyjnych jest wymagana przez brytyjskie prawo. Ich wykupienie jest więc koniecznością dla każdego przedsiębiorcy, a niezastosowanie się do tego wymogu, może doprowadzić do konsekwencji prawnych i finansowych. Istnieją dwa rodzaje ubezpieczeń, o których trzeba pamiętać, prowadząc swoją firmę:

  • Employer’s liability insurance

To ubezpieczenie dla firm, które chroni pracodawców w sytuacji wypadku lub choroby pracownika wynikającej z wykonywanej pracy. Za niewykupienie takiej polisy grozi grzywna naliczana za każdy dzień działania firmy bez ubezpieczenia.

  • Commercial vehicle insurance

Jeśli w swojej działalności wykorzystujesz samochód, prawnie wymagane jest zaopatrzenie się w ubezpieczenie samochodowe do celów biznesowych. Polisę taką powinny posiadać również prywatne auta pracowników, jeśli wykorzystują je oni w czasie pracy.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń?

Poza ubezpieczeniami wymaganymi przez brytyjskie prawo istnieją również dobrowolne. Są to ubezpieczenie, o których wykupieniu możesz zdecydować, jeśli uznasz, że Twoja firma może skorzystać na dodatkowym zabezpieczeniu na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Wśród niewymaganych ubezpieczeń komercyjnych znajdziemy:

  • Liability insurance

Wykupienie takiej polisy daje firmie zabezpieczenie na wypadek popełnienia błędu lub zaniedbania w czasie wykonywania obowiązków służbowych przez Ciebie, lub któregoś z Twoich pracowników.

  • Commercial property insurance

Jeśli mienie Twojej firmy ulegnie uszkodzeniu, posiadanie tego ubezpieczenie pomoże Ci szybko stanąć na nogi. Jest to szczególnie istotne w przypadku biznesów, które do sprawnego funkcjonowania wymagają określonego sprzętu lub ze względu na rodzaj prowadzonej działalności przechowują większe ilości produktów w magazynach.

Jak wybrać odpowiednią polisę dla Twojej firmy?

Od samego początku istnienia firmy należy zadbać o wykupienie ubezpieczenia obowiązkowego, co pozwoli nie tylko na zabezpieczenie przyszłości firmy, ale również uniknięcie konsekwencji finansowych za jego brak. Jeśli chodzi o ubezpieczenia dobrowolne, istotne jest rozważenie potrzeb Twojej firmy wynikających z rodzaju prowadzonej działalności. Wybór konkretnej polisy będzie zależał również od tego, czy zatrudniasz pracowników.

Ze względu na szeroki wybór ubezpieczeń dostępnych na brytyjskim rynku, warto porównywać ze sobą różne opcje, tak by znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Można w tym celu skorzystać z internetowych porównywarek lub z pomocy brokera ubezpieczeniowego.

Poprzedni artykułJak prosto zintegrować system płatności z aplikacją mobilną?
Następny artykułPożyczka konsolidacyjna – wszystko, co musisz wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj