Ile zarabia Front-End Developer?

Związanie się z branżą IT wymaga od nas dużego zaangażowania pod względem opanowanie bardzo dużo zakresu wiedzy z obszaru nowoczesnych technologii. Jednak po uporządkowaniu wiedzy podstawowej przychodzi nam wybrać ścisły kierunek, w jakim będziemy się rozwijać szczególnie. Jednym z najpopularniejszych kierunków osób związanych z branżą IT jest zajęcie się tak zwanym Front End Development. Co to znaczy? Czym zajmuje się Front End Developer? Na jakie wynagrodzenie można liczyć, decydując się na pracę na stanowisku Front End Developera?

Czym zajmuje się Front End Developer?

Front End Developer to osoba, która w danej firmie odpowiada w głównej mierze za warstwę wizualną tego, co w aplikacji, stronie internetowej lub programie widzą użytkownicy. Jak doskonale wiemy, programiści projektują i tworzą dany program od środka. Front End Developer stanowi most pomiędzy tym, co zaprojektowali programiści, a z czego korzystają zwykli użytkownicy. W obszarze zainteresowania Front End Developera są więc takie elementy jak warstwa graficzna aplikacji, jej funkcjonalność, a także jej przejrzystość i łatwość w opanowaniu. Front End Developer musi również zadbać o to, by na przykład strona internetowa w odpowiedni sposób wyświetlała się na ekranach innych urządzeń takich jak smartfon czy tablet. Front End Developer musi w bardzo bliski sposób współpracować z działem programistów. Doświadczenie Front End Developera pozwala na obiektywną ocenę przydatności danych funkcjonalności w aplikacji. Tylko odpowiednia współpraca pomiędzy tymi dwoma działami pozwala na stworzenie wysokiej jakości produktów. Front End Developer, by móc swobodnie pracować, musi mieć opanowane takie technologie jak HTML, CSS czy JavaScript. Dodatkowo znajomość innego rodzaju narzędzi jak GIT czy framework jQuery, czy React pozwalają na zwiększenie swoich kompetencji i pracę w jeszcze ciekawszych projektach. Warto też sprawdzić ile zarabia programista SQL tutaj.

Ile zarabia Front End Developer?

Zarobki Front End Developera różnią się w zależności od jego umiejętności, wiedzy i stażu w firmie, w której pracuje. W przypadku, gdy dopiero zaczynamy pracę na stanowisku Junior Front End Developera, możemy liczyć na zarobki w wysokości około 4 tysięcy złotych brutto. Osoba, która posiada już doświadczenie w tej materii, może zarabiać nawet 6 tysięcy brutto. Gdy nasz staż pracy jest imponujący, a technologie związane z Front Endem nie mają dla nas żadnych tajemnic, średnie wynagrodzenia osoby pracującej na stanowisku Senior Front End Developera sięgają nawet 12 tysięcy złotych brutto. Ile wynosi wynagrodzenie programisty .NET? Sprawdź tutaj.

Poprzedni artykułJak zostać prawnikiem?
Następny artykułBezprawne korzystanie z nieruchomości – czy należy ci się odszkodowanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj