Dlaczego Google G Suite to najlepsza poczta dla firm na rynku?

Poczta Gmail dostępna w ramach pakietu G Suite to rozwiązanie, któremu zaufało już ponad 5 milionów firm. Od samego początku była to skrzynka wyznaczająca nowe standardy dotyczące elektronicznych kont pocztowych. Użytkowników przekonał intuicyjny panel poczty, brak wyświetlanych reklam, skuteczne filtrowanie spamu, szyfrowanie połączeń oraz wiele innych dodatkowych funkcjonalności. Poniżej umieszczamy dowody na to, dlaczego poczta Google G Suite może uchodzić za najlepszą skrzynkę pocztową dla firm.

Duża pojemność skrzynki

Użytkownik ma do dyspozycji 30 GB przestrzeni dyskowej, dzięki której może przechowywać swoją korespondencję wraz z załącznikami. Duża pojemność skrzynki sprawia, że wiadomości nie trzeba usuwać, lecz można je po przeczytaniu archiwizować. Wówczas nie będą one widoczne w skrzynce odbiorczej, pozostaną natomiast w pamięci konta na wypadek, gdyby okazały się potrzebne. W przypadku wersji G Suite Business i Enterprise użytkownicy mają nielimitowaną przestrzeń dyskową w chmurze..

Szybkie ładowanie poczty

Wystarczy chwila, aby skrzynka pocztowa Gmaila się załadowała – bez względu na to, jak duża część przestrzeni dyskowej została zajęta przez wiadomości.

Bezpieczeństwo korzystania z poczty

Poczta Gmail oferuje funkcję szyfrowania połączenia. Dzięki temu użytkownicy mają pewność, że korzystają z bezpiecznego, zaszyfrowanego protokołu. Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia, w jaki sposób została zaszyfrowana każda wysłana i odebrana wiadomość.

Skuteczny filtr antyspamowy

Poczta Gmail została wyposażona we wbudowany filtr antyspamowy. Jego zastosowanie pozwoliło ograniczyć otrzymywanie wiadomości reklamowych i innych uciążliwych e-maili do minimum. W przypadku odebrania wiadomości, która naszym zdaniem powinna trafić do spamu, wystarczy skorzystać z funkcji „Zgłoś spam”. E-maile z tego adresu od tej pory będą trafiały bezpośrednio do folderu ze spamem.

Etykiety i gwiazdki – czyli łatwe oznaczanie i grupowanie wiadomości

Google dla ułatwienia korzystania ze skrzynki wprowadził system etykiet oraz gwiazdek. Każda wiadomość może zostać oznaczona etykietą o dowolnej nazwie, co ułatwia późniejsze wyszukanie interesującej nas treści. Jednemu e-mailowi może zostać przypisane kilka etykiet. Każdemu oznaczeniu można nadać inny kolor. Podobnie w przypadku gwiazdek – ważne wiadomości dobrze jest oznaczyć gwiazdką, wówczas trafią one do folderu „Oznaczone gwiazdką” i zawsze szybciej można będzie je odnaleźć.

Filtrowanie wiadomości dla porządku

Filtrowanie wiadomości w Gmailu pozwala zachować porządek w e-mailach. Wystarczy w „Ustawieniach poczty” odnaleźć zakładkę „Filtry” i określić parametry, co ma stać się z wiadomością po jej otrzymaniu. Dzięki temu np. e-maile od konkretnych osób mogą być automatycznie oznaczane wybranymi etykietami.

Wsparcie dla urządzeń mobilnych

Zaletą poczty Gmail jest to, że można z niej komfortowo korzystać nie tylko z komputera, ale także z poziomu urządzeń mobilnych, np. tabletu lub smartfona. Użytkownik może w każdym momencie sprawdzić skrzynkę odbiorczą, skorzystać z kalendarza oraz innych funkcji. Możliwe jest także odpowiadanie na wiadomości bezpośrednio ze smartfona.

Połączenie kilku skrzynek pocztowych w jedną

Google umożliwia podpięcie do Gmaila zewnętrznych skrzynek pocztowych. Wiadomości z adresu prywatnego i służbowego mogą być wysyłane z jednego miejsca, a odpowiedzi na nie trafiać do jednej skrzynki. Dzięki temu można zapomnieć o konieczności codziennego przeglądania kilku osobnych skrzynek pocztowych. Gmail oferuje utworzenie aliasu.

Praca w trybie offline

Niewątpliwą zaletą Gmaila jest możliwość pracy w trybie offline. W celu aktywowania trybu offline konieczne jest uruchomienie w ustawieniach funkcji „Włącz pocztę offline”. Użytkownik musi określić, z jakiego okresu mają być wyświetlane wiadomości (domyślnie 30 dni) oraz czy mają być one dostępne wraz z załącznikami.

Darmowy okres próbny

Testując usługę u Partnera Google możemy liczyć na dłuższy okres próbny, bo aż 30 dni w porównaniu do 14 dni oferowanych przez Google. Przykładowym Partnerem jest Fly On The Cloud będący jednocześnie największym polskim partnerem Google G Suite.

Powyższe zalety pozwalają stwierdzić, że poczta Gmail jest jedną z najlepszych skrzynek firmowych dostępnych na rynku. Jedynym zauważalnym minusem jest limit rozmiaru załączników – do 25 MB. Można to jednak łatwo obejść. Wystarczy dodać załącznik wprost z Dysku Google – wówczas bez względu na rozmiar zostanie on udostępniony odbiorcy.  Nie będziemy musieli pobierać pliku, by przekazać go koledze z pracy, wystarczy udostępnić lub przesłać link do pliku znajdującego się już w chmurze Google.

Poprzedni artykuł6 kroków do uruchomienia sprzedaży w sklepie internetowym
Następny artykułRejestracja firmy za granicą – jak to zrobić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj