Ciekawe i wszechstronne kierunki studiów na wyciągnięcie ręki

Obecny rynek pracy jest elastyczny, co oznacza, że wymaga od absolwentów studiów opanowania wielu umiejętności. Dynamika niektórych zawodów narzuca konieczność szybkiego uczenia się lub zmiany kwalifikacji. Studia na kierunkach, gdzie wiedza dotyka różnych obszarów to najlepszy wybór!

Najtrudniejszy wybór mają ci, którym ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy są humanistami, czy może umysłami ścisłymi. Jeśli chęć zdobycia wiedzy dotyczy różnych, często odległych dziedzin, dobrym wyborem będzie zarządzanie. Studia na tym kierunku pozwolą Ci zdobyć podstawowe informacje na temat szeroko rozumianego świata biznesu.

Program studiów uwzględnia takie przedmioty jak: podstawy prawa, ekonomię, rachunkowość, finanse, ale też popularne zarządzanie projektami czy marketing. Wszechstronne umiejętności oraz znajomość praktycznych metod zwiększają atrakcyjność absolwenta na rynku pracy. Największe możliwości zatrudnienia stwarzają międzynarodowe korporacje, które oferują pracę w różnych działach.

Na problemy z zatrudnieniem częściej narzekają humaniści. Dobrym rozwiązaniem jest interdyscyplinarny profil studiów, którym jest na przykład kierunek kulturoznawstwo. Student zdobywa wiedzę z obszaru szeroko pojętej kultury: świata filmu, muzyki, radia czy sztuki. Pozwala to znaleźć zatrudnienie w branżach eventowej i artystycznej. Absolwent może pracować też jako menedżer kultury lub freelancer w agencji reklamowej lub domu mediowym.

Taka perspektywa brzmi bardzo atrakcyjnie, bo środki masowego przekazu odgrywają coraz bardziej istotną rolę w życiu każdego z nas.

Bogatą ofertą kierunkową może się pochwalić Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi. Największym atutem zajęć jest to, że są one poparte praktyką, dzięki czemu przygotowują absolwenta do funkcjonowania na rynku pracy. Jednym z haseł AHE jest kształcenie kreatywne. Oznacza to, że podczas zajęć są wykorzystywane różnorodne metody warsztatowe, które czynią studentów ludźmi otwartymi i kreatywnymi. Indywidualne podejście do każdego studenta sprawują doświadczeni wykładowcy, którzy chętnie pomagają i doradzają w kwestii wyboru ścieżki zawodowej. Student AHE ma możliwość wdrażania swoich pomysłów oraz innowacji, dzięki czemu wielu z nich zaczyna swoją karierę jeszcze na studiach. Warto jeszcze wspomnieć o nowoczesnych salach edukacyjnych i przestrzeniach, które umożliwiają pracę w grupach i realizację wielu projektów. Już dziś zaprojektuj swoją przyszłość z AHE!

Poprzedni artykułJakie zagrożenie widzą pracodawcy i związkowcy w urlopie na Start-UP?
Następny artykułAtrakcyjne perspektywy zatrudnienia, dzięki studiom podyplomowym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj