Atrakcyjne perspektywy zatrudnienia, dzięki studiom podyplomowym

Zarządzanie jest złożoną kompetencją, która wymaga znajomości wielu strategii. Mają one na celu optymalizację procesów biznesowych i zwiększenie efektywności zespołów. Niestety w trakcie studiów wyższych zagadnienia te są traktowane jedynie powierzchownie.

Kompetencje z zakresu doskonalenia procesów są niezbędne w każdym przedsiębiorstwie niezależnie od jego wielkości. Popularność tematu wzrasta w szczególności w międzynarodowych korporacjach, które zajmują się outsourcingiem. Umiejętne zarządzanie procesami pozwala zwiększyć efektywność zespołów i odgrywa kluczową rolę w optymalizacji kosztów.

Dla wielu menagerów jest to wyzwanie, które sprawia, że podejmują oni decyzję o uzupełnieniu swoich kwalifikacji, co pozwala im zdobyć zarówno niezbędną wiedzę, jak i umiejętności praktyczne. Jednym z rodzajów takich popularnych praktyk jest lean management. Studia podyplomowe skoncentrowane wokół tego zagadnienia są idealnym wyborem dla wszystkich zainteresowanych tematyką szczupłego zarządzania. Jej poznanie i wdrożenie w przedsiębiorstwie z czasem prowadzi do zmiany kultury organizacyjnej.

Nadrzędną korzyścią jest jednak poprawa umiejętności rozwiązywania napotkanych problemów, dzięki lepszej analizie procesów. Dlatego kształcenie podyplomowe jest kierowane nie tylko do zarządzających, ale również pracowników działów, gdzie takie filozofie doskonalenia jak Lean czy popularny Kaizen są cały czas wdrażane. Alternatywną metodą, która może uzupełnić Lean, jest Six Sigma, która wywodzi się ze słynnej Motoroli oraz ma na celu ciągłą poprawę jakości. Obydwie te praktyki mogą się doskonale uzupełniać, dlatego nic dziwnego, że popularnym hasłem wprowadzanym do wyszukiwarki jest: lean six sigma podyplomowe.

Kompleksową wiedzę można zdobyć w CKPiRB, czyli w Centrum Kształcenia Podyplomowego i Rozwoju Biznesu. Realizuje ono nowoczesne studia Lean Management, gdzie wykładowcami są praktycy zarządzania. W programie są uwzględnione główne koncepcje doskonalenia procesów, wśród których jest wspomniana metoda Six Sigma, ale również popularny w wielu organizacjach Kaizen.

Studia podyplomowe są realizowane metodą warsztatową, co pozwala na kompleksowe zrozumienie wszystkich analizowanych pojęć. To doskonały sposób na podniesienie kwalifikacji dla wszystkich pracowników średniego i wyższego szczebla. Wiedza zdobyta na studiach ułatwia wypracowanie optymalnego rozwiązywania problemów i utrzymanie, a także poprawę jakości.

Poprzedni artykułCiekawe i wszechstronne kierunki studiów na wyciągnięcie ręki
Następny artykułObowiązki pracodawcy po ustaniu stosunku pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj