Terminale za 0 zł w urzędach i mikroprzedsiębiorstwach

Terminale za 0 zł w urzędach i mikroprzedsiębiorstwach

Wyrobienie paszportu czy prawa jazdy wiąże się z wniesieniem do urzędu odpowiedniej opłaty. Niestety, zazwyczaj oznacza to odesłanie interesanta do bankomatu w celu wypłacenia niezbędnej gotówki. Dlatego terminale dla urzędów są tak dogodnym rozwiązaniem.

Terminale płatnicze dla urzędów to kolejna odsłona programu Polska Bezgotówkowa. Dotychczas projekt obejmował jedynie mikro, małych i średnich przedsiębiorców, m.in. tych, którzy byli niezdecydowani, obawiali się kosztów związanych z instalacją i obsługą urządzeń lub uważali, że urządzenia płatnicze nie są im potrzebne.

W ramach programu mikroprzedsiębiorcy są zwolnieni z kosztów obsługi terminali przez 12 miesięcy, dzięki czemu – tylko w 2018 roku – zainstalowano ponad 100 tys. urządzeń. Co ciekawe, liczba ta stanowi obecnie 20 proc. wszystkich terminali w Polsce.

Jak wygląda w naszym kraju dostępność terminali płatniczych? W Polsce na około 1,5 miliona aktywnych kas fiskalnych przypada około 800 tys. terminali płatniczych. Jak szacują eksperci, by mówić o realnej dostępności transakcji bezgotówkowych, należałoby zainstalować jeszcze ok. 700 tys. urządzeń.

Tymczasem Fundacja Polska Bezgotówkowa ogłosiła ofertę darmowych terminali dla instytucji publicznych. Dzięki urządzeniom będzie można opłacić wyrobienie paszportu lub prawa jazdy kartą płatniczą lub telefonem W ten sposób będzie też można zapłacić za rejestrację samochodu, szkołę, przedszkole czy odpady komunalne i wodę.

Program obejmuje swoim działaniem jednostki administracji publicznej, skarbowej, a także publiczną służbę zdrowia. Oferowane są także terminale dla samorządów, uczelni wyższych, instytucji kultury, sztuki i sportu, przedsiębiorstw komunalnych, fundacji i stowarzyszeń.

Dla podmiotów sektora publicznego rozpowszechnienie transakcji bezgotówkowych oznacza większą przejrzystość, bezpieczeństwo i zadowolenie klientów, którzy sami mogą wybrać najwygodniejszą dla siebie metodę płatności. To jednak nie koniec korzyści. Dzięki terminalom płatniczym opinia publiczna postrzega instytucje jako sprawnie działające i, przede wszystkim, przyjazne interesantom.

Jak działa program Polska Bezgotówkowa w przypadku sektora publicznego? By wziąć w nim udział należy wypełnić formularz na stronie bezgotowki.pl, przejść weryfikację i… oczekiwać na kuriera z dostawą. Każda instytucja może otrzymać tyle terminali, ile posiada punktów kasowych.

Uczestnicy programu otrzymują do 31 sierpnia 2021 darmowe terminale i do tego czasu nie płacą prowizji od transakcji kartami Visa i Mastercard. Oferowane jest im również wsparcie techniczne. Więcej informacji na temat programu Polska Bezgotówkowa dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/sektor-publiczny/.

Poprzedni artykułUkraińska grupa razom communications podejmuje współpracę z polską spółką
Następny artykułOrganizacja konferencji i szkoleń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj