Aplikacja do mierzenia czasu pracy

Czas pracy to pojęcie prawne, które określa nie tylko długość czasu pracy, ale także jego organizację. W tym okresie pracownik pozostaje do dyspozycji przełożonego, w miejscu pracy lub innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę. Ze względu na obecne czasy pandemii, coraz częściej mamy do czynienia z pracą zdalną. Trzeba przyznać, że w zaciszu domowym łatwo o mniejszą efektywność.

Jak temu zaradzić?

Podstawowym nawykiem, który pomaga w lepszym zarządzaniu czasem jest właśnie jego pomiar.

Dzięki aplikacji do mierzenia czasu pracy masz możliwość bieżącego monitorowania wykonywanych zadań, przez swoich pracowników. Takie rozwiązanie przyczyna się do lepszego funkcjonowania firmy. Szczególnie należy zwrócić na to uwagę w obecnych czasach, kiedy dużo większa część osób wykonuje swoją pracę zdalnie, w porównaniu do lat poprzednich. Kontrola nad tym, jakie kto wykonuje zadania, oraz czuwanie nad ich terminowością, powoduje, że eliminuje się rozproszenie kluczowych aspektów.

Cele, zadania, wizja jest sprecyzowana i mierzalna. Także możliwość bieżącego wglądu w pracę pracownika, przyczynia się do podwyższenia poziomu zaangażownia. Dzięki zebranym danym, możemy w łatwy sposób porównywać wszelkie kwestię i dążyć do maksymalnej efektywności swojego zespołu.

Co ważne to nie ilość godzin spędzonych nad danym projektem świadczy o zaangażowaniu, ale istotą jest, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać ten upływający czas. Z pomocą przychodzi wówczas wskaźnik efektywności czasu pracy (ECP). Wówczas wtedy następuje zsumowanie czasu normatywnego, czyli czasu, który został zaplanowany na wykonanie określonego zadania i podzielenie go na czas dostępny – czyli faktycznie poświęcony czas na wykonanie zadania. Narzędzia pozwalające na podobne wyliczenia, oszczędzają czas, oraz wprost dostarczają dane do analizy.

Sam Brian Tracy – amerykański autor kilku bestsellerów, guru od biznesu, i organizacji zaznacza, jak ważne w funkcjonowaniu organizacji jest umiejętne kierowanie zasobami ludzkimi. Jak zaznacza, nierzadko zdarza się, aby pracownicy przedłużali przerwy kawowe, czy obiadowe, a podczas pracy gawędzili z współpracownikami. Kiedy natomiast pracownicy, mają jasno wytyczone zadanie, z terminami realizacji, przebieg ich pracy jest monitorowany, czują się częścią danej organizacji – od razu zauważalna jest wydajność samej firmy, a co za tym idzie większe zyski.

Praca zdalna

Ze względu na pandemię koronawirusa popularność aplikacji do mierzenia czasu pracy bardzo wzrosła. Pracownicy, którzy korzystają z pracy zdalnej, oczywiście nie wszyscy – mogą nadużywać tej nieco uprzywilejowanej pozycji. Kiedy pracujemy w domowym zaciszu możemy być mniej efektywni, i bardziej rozproszeni domowymi obowiązkami. Aplikacja do mierzenia czasu wydaje się być wtedy antidotum. Mamy wówczas większe poczucie obowiązkowości, ponieważ nasza praca jest na bieżąco monitorowana.

Artykuł został napisany przy współpracy z https://www.wpsonline.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here